Celem szkolenia „Scrum w praktyce” jest zapoznanie zespołu z frameworkiem Scrum oraz pomoc w skutecznym wdrożeniu tego framework’u.
Dla kogo?
Warsztat jest przeznaczony głównie dla firm lub zespołów, które zastanawiają się nad wdrożeniem framework’a Scrum lub też nad ulepszeniem swojego działania w tym framework’u.
Dlaczego warto?
W odróżnieniu od wielu szkoleń na rynku, które prezentują teoretyczne założenie Scruma, szkolenie „Scrum w praktyce” jest skupione na stronie praktycznej – mówimy o przykładach wykorzystania metod zwinnych w rzeczywistych projektach.
Czas trwania
Szkolenie – 1 dzień
Szkolenie oraz warsztat „Budowanie zwinności” – 2 dni
Program szkolenia
- Dlaczego zwinność?
- Czym są metody zwinne?
- Jakie metody są najczęściej stosowane w praktyce?
- Dlaczego zwinność w ogóle działa i dlaczego jest tak popularna?
- Co to jest Cynefin?
- Co to jest Scrum?
- Poznajmy artefakty, zdarzenia i role w Scrumie.
- Istotne jest również to, czego nie widać – fundamenty i wartości, na których opiera się Scrum.
- Co jest elementem Scruma, co można do niego dodawać, a co nigdy nie znajdzie się w tym framework’u?
- Estymacje i planowanie
- Metody zwinne pozwalają na estymację zadań oraz na planowanie – ale robimy to inaczej niż za pomocą klasycznych diagramów Gantta. Poznajmy jak możemy estymować naszą pracę i tworzyć plany wdrożeń.
- Skalowanie
- Najpopularniejsze sposoby skalowania Scruma, ich zalety oraz słabości.
- Pułapki, wszędzie pułapki!
- „Scrum is simple, but is not easy”. Przedstawienie typowych błędów przy wdrażaniu Scruma oraz ich konsekwencji
Warsztat „Budowanie zwinności”
Szkolenie „Scrum w praktyce” można rozszerzyć o dodatkowy warsztat „Budowanie zwinności”. Celem warsztatu jest określenie sposobu wdrożenia metod zwinnych dla konkretnego zespołu.
Podczas warsztatu wychodzimy od istniejących problemów lub przeszkód w dotychczasowej działalności zespołu, szukamy ich rozwiązań oraz sprawdzamy, w których obszarach wdrożenie metod zwinnych może przynieść najwięcej korzyści.
Rzeczą kluczową podczas tego warsztatu jest bazowanie na dotychczasowych doświadczeniach pracy zespołu, który uczestniczy w szkoleniu.
Miejsce szkolenia
Szkolenie może odbywać się w siedzibie klienta lub w wynajętej sali szkoleniowej.
Staszek poprowadził szkolenie rewelacyjnie. A łatwo nie miał, bo uczestnicy mieli różny poziom wiedzy na temat Agile. Mimo to każdy znalazł coś dla siebie, uzupełnił wiedzę, zdobył/ wzmocnił podstawy i miał okazję do pogłębienia zagadnień poprzez pytania. Żadne nie zostało bez odpowiedzi. Sposób przeprowadzenia warsztatów był dopasowany do grupy i pozwolił na bardzo szybkie wdrożenie nowej wiedzy.