Przejdź do treści

Szkolenia i warsztaty

Kim jestem?     

Nazywam się Staszek Matczak i pracuję nad tworzeniem systemów IT. 

Zaczynałem pracę w IT jako programista – dostawałem wymagania, pisałem kod, testowałem, oddawałem i byłem szczęśliwym człowiekiem. A potem zaczęły się zmiany…

Pracowałem jako kierownik projektu, później kierownik zespołu, a następnie zarządzałem zespołami tworzącymi system bankowości elektronicznej w międzynarodowym banku.

W 2012 zacząłem wprowadzać Scruma w zespołach, w których pracowałem. Pełniłem rolę Scrum Mastera oraz Product Ownera (nie w tym samym czasie :P). Po przeprowadzeniu eksperymentów na własnym podwórku zacząłem pomagać w stosowaniu metod zwinnych w innych zespołach i w innych organizacjach.

Ważnym doświadczeniem dla mnie była praca w roli Agile Coacha przy tworzeniu dużych systemów IT, nad którymi równocześnie pracowało kilkaset osób.

Od 2016 prowadzę szkolenia oraz warsztaty dla różnych organizacji. Miałem przyjemność pracować z osobami z firm ConPlus, Assecco, Nordea, Atena, ExpertSender, ATOS, BSH oraz LPP. We współpracy z firmą Conlea prowadziłem akredytowane szkolenia z frameworku AgilePM, prowadziłem zajęcia dla infoShare Academy oraz zajęcia na Politechnice Gdańskiej i Uniwersytecie Gdańskim.

Dla osób, które cenią skróty i certyfikaty: PSM III, PSPO I, Certified LeSS Practitioner, AgilePM Practictioner, ScrumTale Facilitator. A, i słyszałem, że jest taki framework jak SAFe.

Co robię?

Mogę poprowadzić szkolenie o tym, czym jest Scrum. Ale jeżeli chcesz naprawdę dobrego szkolenia o Scrumie, to serdecznie polecam Ci szkolenia prowadzone przez Tomka Włodarka, Adama Michalczyka lub Andrzeja Zińczuka.

Mogę poprowadzić szkolenie o tym, czym jest Kanban. Ale jeżeli chcesz naprawdę dobrego szkolenia o Kanbanie, to serdecznie polecam Ci szkolenia prowadzone przez Radka Orszewskiego.

Mogę – i bardzo lubię to robić!– poprowadzić dla Twojego zespołu lub organizacji warsztaty, podczas których:

  • przyjrzymy się Twojemu problemowi lub wyzwaniu,
  • przyjrzymy się Twojemu wykorzystaniu metod zwinnych,
  • spróbujemy wspólnie znaleźć rozwiązanie dla problemów, bazując na Scrumie lub innych metodach zwinnych.

Podczas szkoleń i warsztatów poruszamy takie kwestie i pytania:

  • jak skutecznie wprowadzić framework Scrum w naszym zespole,
  • jak lepiej wykorzystywać framework Scrum,
  • jak dobrze pełnić rolę Product Ownera,
  • jak układać współpracę pomiędzy różnymi rolami,
  • jak dobrze pisać historie użytkownika i zarządzać backlogiem produktu,
  • jak wprowadzać zwinność w całej organizacji.

Jeżeli potrzebujesz szczegółów – daj znać maila staszek@trzeciakawa.pl lub skontaktuj się ze mną przez LinkedIn.

1 komentarz do “Szkolenia i warsztaty”

  1. Staszek poprowadził szkolenie rewelacyjnie. A łatwo nie miał, bo uczestnicy mieli różny poziom wiedzy na temat Agile. Mimo to każdy znalazł coś dla siebie, uzupełnił wiedzę, zdobył/ wzmocnił podstawy i miał okazję do pogłębienia zagadnień poprzez pytania. Żadne nie zostało bez odpowiedzi. Sposób przeprowadzenia warsztatów był dopasowany do grupy i pozwolił na bardzo szybkie wdrożenie nowej wiedzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.