Czym jest „Trzecia kawa”

Trzecia kawa to zbiór artykułów dotyczących różnych zagadnień wytwarzania oprogramowania. Autorzy strony pracują w firmach tworzących oprogramowanie i codziennie przebywają między inżynierią a zarządzaniem; między kodem a business case’ami; między maszynami nie popełniającymi pomyłek a między ludźmi przeżywającymi uczucia. Jest to bardzo ciekawa rzeczywistość – i postanowiliśmy ją choć w części opisać…

Skąd taka nazwa strony? Bo kawa jest jednym z podstawowych narzędzi pracy informatyka i managera, bo Java, bo najlepsze rozmowy o projektach prowadzi się w kuchni przy trzeciej kawie, bo Nasza Basia Kochana, bo jest jeszcze kilka innych powodów. Zresztą – to ładna nazwa, a ładnych rzeczy nie trzeba tłumaczyć.

Autorzy strony:

Stasiu Stanisław Matczak –  poszukuje odpowiedzi na pytanie „jak skutecznie rozwijać systemy informatyczne” i błąka się po rubieżach pomiędzy inżynierią a zarządzaniem.
Więcej informacji: LinkedIn Facebook

WitekWitold Bołt – z reguły dość niepoważny i roztargniony operator komputera :) Po kilkunastu latach w Internecie postanawia poeksperymentować z blogowaniem. Co z tego wyjdzie? Czas pokaże…
Więcej informacji: LinkedIn Facebook GoldenLine

MichałMichał Ignaciuk – ciekawy świata i nowych wrażeń – także tych zawodowych, na blogu szuka motywacji do dalszego odkrywania tajemnic otaczającego nas informatycznego światka ;)
Więcej informacji: LinkedIn Facebook GoldenLine

ŁukaszŁukasz Walkiewicz – poszukuje swojego miejsca pracując w IT w dużych korporacjach, od teorii woli praktyczne rozwiązania, samozwańczy adwokat diabła, wielbiciel judo, wojny w Wietnamie i pięknych kobiet.
Więcej informacji: LinkedIn Facebook GoldenLine

Kontakt we wszystkich sprawach związanych z serwisem: kontakt@trzeciakawa.pl